Коментарі

Важливі коментарі до робіт над підрядником

Коментар на 1Тим. 3:1 про єпископа

В 3-му розділі Павло дає інструкцію Тимофію відносно єпископа, якими якостями повинен володіти віруючий чоловік для обрання на таке служіння. В Листі Титу (1:5-9) на відміну від 1-го Листа Тимофію (3:1-7), апостол вживає два слова: пресвітери (1:5) та єпископ (1:7). Тут повстає питання: чому апостол вжив в одному випадку слово «єпископ», а в іншому «пресвітер» та «єпископ», і він мав на увазі одне чи два служіння?

Згідно з описанням вимог до кандидата в обох Листах можна сказати, що вони подібні. Різниця в термінах. На протязі історії церкви, слова «єпископ» і «пресвітер» в залежності від часу мали відмінні значення, вказуючи на різні служіння чи сани в церкві. Але в тих умовах, які були в першій церкві, такого розділення не було. На це вказують інші свідчення в Новому Завіті (Д.Ап. 14:23; 15:22; 20:17;  21:18 – пресвітери; Фил. 1:1 – єпископи). В цих віршах згадані терміни взаємозаміняються.

Відносно ж Тимофія та Тита, то апостол вжив різні слова з огляду на їхній вік. Тимофій названий юнаком (1 Тим. 4:12; 2 Тим. 2:22), тобто йому було до 30-ти років. Подібним словом охарактеризований Саул (Савл) в Д. Ап. 7:58. Оригінально слово «єпископ» означає наглядач, сторож, спостерігач, а «пресвітер» - старець, людина старша за віком, старійшина. Звертаючись до молодшого Тимофія, Павло каже про єпископа: того, хто назлядає; а старшому Титу говорить про пресвітера: того, хто є старшим, або старійшиною. Технічно це різні слова, але функціонально вказують на одне служіння, яке полягає як в нагляданні за церквою, так і в старшинстві чи головуванні в церкві.

1 Коментарі | Додати Ваш

Залиште Ваш коментар

0