Слава Богу, робота над підрядним перекладом продовжується і власне Листи Галатам і Ефесянам є тому підтвердженням. Це видання являється другою частиною і надіємось, що з Божою допомогою в наступному році буде надрукована третя частина.

 

Сьогодні багато людей вірять, що покращення життя може відбутися за допомогою політичних чи економічних перемін в країні. Ефір телеканалів та простір соціальних мереж інтернету наповнений аналітично-політично-інформаційними передачами і ток-шоу. Зараз основу новин складають слова керівників держав і впливових осіб. Так, в наш час це актуально. Але пройде 5 чи 10 років і багато з того, на що сьогодні люди витрачали свій час перед екраном телевізора чи компютера, моніторячи новини, просто забудуть, бо появляться нові політики і будуть нові виклики. В час, коли апостол Павло диктував Листи Галатам і Ефесянам, також вирувало політичне життя в Римській імперії, також хтось збагачувався, а хтось біднів. Та все це пройшло і сліда не залишилось після тих політиків і впливових осіб, а їхні слова і вчинки потрапили у «смітник» історії і забулися.

Питання, на які апостол дає відповіді в цих Листах, мають унікальне і універсальне значення. Християни в провінції Галатія та місті Ефесі зіштовхнулись з певними викликами і проблемами, що і спонукало Павла до написання Листів. Бог через ці Листи апостола в той час допоміг віруючим і продовжує використовувати їх на протязі історії з тією ж ціллю. Принципи, які викладені в Листах Галатам і Ефесянам, мають безстрокове значення для всіх без винятку: віруючих і невіруючих, політиків і простих громадян, багатих та бідних. Тому вивчення цих Листів помагає знайти відповіді на великий спектр питань.

В Листі Галатам апостол показує різницю між Христом та Законом і на їхньому фоні відкриває виправдання людини Богом на відміну від людської праведності. На початку християнської ери серед віруючих дуже гостро повстало питання відносно Закону. Бог дав Закон і в цьому його винятковість, тому віруючі з юдеїв вважали його основою в усіх аспектах відносин між Богом та людиною. Прихильники Закону наголошували на його практичному виконанню, в наслідок чого людина стає праведником. Натомість Павло заперечував, що єдиним Праведником є Христос, Який виконав весь Закон і Його праведність Бог зараховує всім, хто вірить в Його Сина. Також в Листі яскраво розкрита розбіжність суті та ролі Закону між юдаїстами і апостолом, яка полягає в тому, що перші вважали грішниками тих, хто не виконує Закон, а Павло стверджував, що грішниками є ті, хто хоче виконати Закон. Такі питання як: хто чи що є стандартом праведності? кого виправдовує Бог, а хто сам виправдовується? яка людина грішна, а яка не грішна? були колись і є тепер. Апостол роз’яснює в Листі, що вирішення подібних питань можливе тільки через Христа, тоді як юдаїсти пропонували для цього Закон. Універсальність Листа є в тому, що він показує як через Христа людина отримує праведність від Бога, а не через Закон. Колись юдаїсти через Закон, а сьогодні в силу різних обставин люди вдаються до релігійних ідей, принципів і цінностей, людських авторитетів, тощо і за їх допомогою хочуть досягнути праведності, спасіння, визволення, святості і спокою. Тільки в Христі і через Христа людина виправдовується Богом, має спасіння, визволення, святість і спокій.   

А в Листі Ефесянам Павло змальовує грандіозну картину «ойкономії» Божої благодаті. Власне слово «економіка» походить від грецького «ойкономіа» - домоврядування, господарювання; керівництво. В перших церквах більшість складали віруючі з євреїв, погани ж були в меншості. Тому у віруючих часто виникали питання: чи повинна церква бути схожою на синагогу? чим є церква? яка ціль церкви у світі? яке місце євреїв і поган у церкві? як мусять поводиться християни в сімї, церкві та суспільстві? Відповідю на такі і подібні питання і є Лист Ефесянам. В ньому апостол скеровує увагу віруючих на Христа, Який є Головою Церкви, і як через Його Бог обєднує євреїв і погам в одну Церкву. Тільки в Христі всі люди мають рівність і в Його Церкві можливе їх об’єднання, не зважаючи на національні, релігійні, соціальні і політичні відмінності. Звертаючись до місцевої церкви, Павло говорить про вселенську Церкву. Імплементація, чи втілення Божої «економіки» в історії людства до певної міри схоже з економікою світовою чи окремої країни. Апостол таким чином показує християнам повний план здійснення Богом Своєї «ойкономії» благодаті в Христі через Церкву.

 

Так коротко можна охарактеризувати Листи апостола Павла Галатам і Ефесянам. Знання і використання ідей та принципів, які викладені в Листах, є фундаментальними не тільки для церков, а й для суспільства і держави. На жаль більшість людей в нашому суспільстві ігнорує Самого Бога і Його принципи, пожинаючи кризу як економічну, так і політичну. Доречі, слово «криза» походить від грецького «крісіс», що означає «суд, осудження». Для нас, християн, дуже важливо розуміти, що від втілення місцевою церквою вище згаданих принципів, залежить стан суспільства. «Ви – сіль землі... Ви – світло світу» (Матв. 5:13,14). 

2 Коментарі | Додати Ваш

Залиште Ваш коментар

0

Останні новини

Надрукований підрядний переклад Листа Римлянам

Слава Богу! Хочу повідомити, що вже вийшла третя частина підрядного перекладу - це «Лист апостола Павла Римлянам». Бажаючі придбати книжку можуть звернутися в Українську Баптистську Теологічну Семінарію у Львові. http://ubts.org.ua 

Детальніше...

Завершення перекладу

Слава Богу! Скоро до списку перекладених Книг Нового Завіту можна добавити Лист Римлянам, Євангелію від Івана та Луки. Найближчим часом буде надрукований Лист Римлянам і згодом Євангелія від Івана. Євангелія від Луки знаходиться в процесі завершення. 

Також продовжується робота над Листом Якова.  

Робота продовжується

Слава Богу! Праця продовжується і зараз здійснюється переклад таких Книг та Листів: завершений переклад Листа Римлянам до 11-го розділу; розпочатий переклад Листа Якова та 2-го Листа Петра; продовжується праця над перекладом Євангелій від Луки та Івана. 

 

Останні коментарі

Вступ до Листа Римлянам

Замовкни людино, Господь говорить... Осудження.

Слухай людино, Господь говорить... Виправдання.

Радій людино, Господь говорить... Прославлення.

Детальніше...

Діатриба в Листі Римлянам

Читаючи Листа Павла, раніше я сприймав їх як монолог апостола, де він викладає свої думки від першого до останнього слова. Однак пізніше, вивчаючи Листи, я дізнався, що Павло часто використовував діалоги з умовним опонентом чи співрозмовником. Такий стиль діалогу, коли одна особа вставляє слова іншої людини і створює дискусію між співрозмовниками, називається «діатриба».

Детальніше...

Передмова до другого видання

Слава Богу, робота над підрядним перекладом продовжується і власне Листи Галатам і Ефесянам є тому підтвердженням. Це видання являється другою частиною і надіємось, що з Божою допомогою в наступному році буде надрукована третя частина.

Детальніше...